Premier liga: Man City i Arsenal se bore za naslov

0

Ipswich raste

©IMAGO

Ovaj je članak prethodno objavljen 4. svibnja u 15:51 i ažuriran je nakon posljednjeg zvižduka utakmice Manchester Cityja.

U dugom dvoboju za naslov prvakaFC Arsenal undManchester City nije data ekspozicija. Lider lige iz Londona u subotu je pobijedio AFC Bournemouth s 3-0 (1-0). Nekoliko sati kasnije, Cityzensi nisu bili impresionirani i pobijedili su zahvaljujući paketu s četiri komadaErling Haaland s 5:1 (3:0) protiv Wolverhampton Wanderersa. Momčad trenera Pepa Guardiole i dalje zaostaje bod za Arsenalom, ali još uvijek ima utakmicu manje.

Pobjednik susreta za branitelje naslova ponovno je bio super strijelac Haaland. Norvežanin je u prvom poluvremenu postigao hat trick uz dva jedanaesterca (12./45.+3) i glavom (35.). Nakon pogotka za gosteHee-chan Hwang (53′) Haaland je odmah dodao još jedan (54′). Posljednji poen donio je zamjena HaalandJulian Alvarez u 85. minuti.

U utakmici Arsenala ponovno je odigrao dobroKai Havertz pao je u 42. minuti nakon laganog kontakta s vratarom Markom Traversom. Sudac David Coote dosudio je jedanaesterac, što je također bilo suprotno video dokazima. Engleski internacionalni napadačBukayo Saka (45. minuta), koji je kao i njegovi kolege propustio nekoliko prilika tijekom utakmice, sigurno je realizirao za vodstvo.

Nakon odmora igra je postala puno ofenzivnija.Leandro Trossard zabio je za 2-0 za Topnike u 70. minuti. Tri minute kasnije gosti kao da su skratili rezultat. Ali pogodak Antoinea Semenya je poništen, čak i nakon video dokaza, jer je Arsenalov vratar David Raya bio ometan. Označio konačni rezultatDeclan Rice u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Raspravljajte o Premier ligi sada na forumu.

U međuvremenu jeIpswich Town promoviran u Premier ligu. Ipswich je pobijedio posljednjeg dana turniraPrvenstvo 2-0 (1-0) protiv Huddersfield Towna s trenerom Andréom Breitenreiterom i prati Leicester City na drugom mjestu u najvišoj engleskoj ligi.

Shearer Terryju: igrači u Kući slavnih Premier lige