1. FC Köln malo prije ispadanja: remi protiv SC Freiburga nije dovoljan

0

Odluka u nedjelju?

1. FC Köln kurz vor Abstieg: Unentschieden gegen SC Freiburg zu wenig

©IMAGO

Ova nulta brojka bila je daleko premala: sedmo ispadanje lige1. FC Köln odBundesliga u samo 26 godina to se teško može spriječiti. Nakon 0-0 remija protivSC Freiburg U pretposljednjoj utakmici sezone u nedjelju bi mogao biti zapečaćen krah trostrukog njemačkog prvaka.

Ako 1. FC Union Berlin i VfL Bochum završe neriješeno u podne, a FSV Mainz 05 pobijedi kod 1. FC Heidenheima navečer, posljednja teoretska šansa Kölna također bi nestala. Nakon prethodnih ispadanja, FC se vratio četiri puta u prvoj godini i dva puta u drugoj godini. Ali FIFA-ina zabrana transfera, koja zabranjuje Kölnu da potpisuje igrače ljeti, čini misiju težom nego ikada.

U Freiburgu je izbornik Christian Streich u svojoj 389. i pretposljednjoj utakmici kao trener SC-a povećao izglede za oproštaj s trećim kvalifikacijama za Europsko prvenstvo zaredom. Osmo mjesto je vjerojatno dovoljno ove godine, Freiburg je trenutno sedmi, preostali program s utakmicama protiv Heidenheima i Uniona čini se rješivim. No momčad iz Breisgauera izmakla je četvrta gostujuća pobjeda zaredom kod Streichovog najdražeg suparnika – protiv koga nije pobjeđivao češće – a time i klupski rekord. Streich sa sobom nosi zanimljivu statistiku: u cijeloj svojoj trenerskoj karijeri ostao je neporažen u vrhunskim utakmicama u subotu navečer, 58-godišnjak ih je odigrao osam za SC.

17/17

Ofenziva je Kölnova Ahilova peta od početka sezone. A u ovoj važnoj utakmici trener Timo Schultz čak je krenuo bez uvježbanog napadača. Davie Selke i Mark Uth su ozlijeđeni, Steffen Tigges i Sargis Adamyan bili su na klupi. Kao i opet kapetan Florian Kainz do 68. minute. Ne napadač, ali i napadač. Klasično krilo, Faride Alidou, startao je u ofenzivnom centru. Ali djelovao je krajnje nesretno. Značajna scena: Nakon udarca s 20-ak metara s dobre centralne pozicije zamalo je došlo do auta (35.).

Ipak, za razliku od zadnje dvije utakmice, Köln je barem hrabrom igrom krenuo naprijed. Linton Maina je u 3. minuti imao dobru priliku za vodstvo, ali je za dlaku promašio s desetak metara. U 17. minuti Eric Martel opasno je petom skrenuo udarac Jana Thielmanna, ali Noah Atubolu na golu Freiburga nije uspio nadmudriti.

Momčad iz Freiburga u početku se nije pojavljivala pred golom Kölna, ali kada jesu, rezultat je bio blizu 0-1: Vincenzo Grifo je u svojoj 200. bundesligaškoj utakmici za Breisgauers glavom pogodio s pet metara (20′). ). Do odmora se vodila teška borba bez većih uzbuđenja ni pred jednim golom. Gledatelji Kölna primijetili su da su igrači počeli razmišljati i bodrili su svoju momčad izuzetno glasnim skandiranjem.

Možda potaknuti time, momčad Kölna pojačala je žestinu trčanja nakon prekida kako je neprekidna kiša postajala sve jača. No, kao što to često biva, nedostajalo je sredstava. Lopte koje su bile uhvaćene brzo su opet izgubljene; ​​bilo je premalo strukture i kreativnosti u Kölnovim napadima. I nakon gotovo sat vremena, šef obrane Jeff Chabot, kao što je gotovo uvijek bio najbolji igrač Kölna posljednjih tjedana, morao je ozlijeđen napustiti teren. Alidou je još u 71. minuti imao veliku priliku, ali Atubolu jednom rukom snažno brani.